fbpx
3 września, 2021 W Materiały PDF

Kolorowanka matematyczna PDF – Sensoryczne Liczydło 100

Kolorowanie to jedno z bardziej lubianych przez dzieci zajęć, dlatego dzisiaj na naszym blogu publikujemy kartę pracy do Sensorycznego Liczydła 100, dzięki której w jednym zadaniu połączymy pracę małej motoryki z rozwojem percepcji wzrokowej.

Kolorowanka matematyczna przeznaczona jest do pracy z Sensorycznym Liczydłem 100, które możecie kupić na naszej stronie klikając tutaj. Zadaniem dziecka jest ułożenie koralików od 1 do 100 na tablicy, a następnie pokolorowanie ich na opracowanej karcie.

Dodatkowo dziecko może tworzyć na Sensorycznym Liczydle różnorodne kompozycje kolorystyczne, liczby, które składają się z kilku kolorów i próbować je odtworzyć na karcie pracy. Pięknie rozwija się wtedy pamięć wzrokowa i percepcja.

Kolorowankę matematyczną można używać z Sensorycznym Liczydłem i bez niego. Realizując różnorodne i kreatywne pomysły łączące kolorowanie z matematyką. Tworząc sklep z pomocami rozwojowymi, bardzo ważne było dla mnie wsparcie posprzedażowe, czyli dawanie pomysłów na edukację i terapię dzieci przy użyciu zakupionych produktów.

Pobierz materiały PDF