fbpx
15 lutego, 2021 W Materiały PDF

Organy człowieka – karty Montessori [PDF]

Kilkuletnie dzieci są w momencie rozwoju, który ja bardzo uwielbiam. Są ciekawe wszystkiego. W tym artykule do pobrania są karty przedstawiające organy człowieka, dzięki którym dzieci dowiedzą się, co mają w środku. Korzystajcie z tego okresu maksymalnie!

Dawno temu zrobiłam te karty. Tak naprawdę o nich zapomniałam. Wrzucam je – może Wam się przydadzą. W metodzie Montessori karty wzbogacające słownictwo służą do wprowadzania nowego słownictwa. Dzieje się to przy pomocy lekcji trójstopniowej – świetnej i prostej zabawy.

Karty naukowe Montessori – organy człowieka –  to 13 kart o wielkości 14 cm x 14 cm. Składają się ze strony tytułowej, 6 kart kontrolnych (z podpisem) – 6 takich samych kart obrazkowych (bez podpisu) oraz etykiet.

Na samym początku możesz opowiedzieć dziecku, co dla niego przygotowałaś. Zacznij rozmowę z dzieckiem na przykład od tego, że jego ciało składa się z części. Poproś o pokazanie ręki, nogi, ucha, itd. Te części ciała są widoczne. Wnętrze człowieka składa się z organów i każdy z nich ma swoją nazwę. Wiemy jak wyglądają dzięki lekarzom. Opowiedz, za co odpowiadają narządy, jaka jest ich funkcja w organizmie człowieka.

Poproś dziecko o rozłożenie kart – najpierw kontrolne (z podpisem) od lewej do prawej, a potem dopasowanie obrazkowych (pod spodem).

Jeśli macie figurki dziecko może je dopasować. Może przykładać do miejsc na ciele człowieka, w których znajduje się dany organ.

Pomysły do pracy z tymi kartami na pewno znajdują się w Waszych głowach!

 

Pobierz karty organy człowieka

newsletter image