17 lipca, 2020 W #sztukarozwijamózg

Retransmisja webinarium: Sztuka jako forma terapii

Projekt #sztukarozwijamózg zakłada przygotowanie czterech bezpłatnych webinariów związanych rozwojem twórczości wśród dzieci. Trzecim moim gościem była niezwykle utalentowana Anita Piotrowska.

Anita jest arteterapeutką, pedagogiem leczniczym, autorką programu „Sztuka na zdrowie” dla małych pacjentów z oddziałów onkologii i hematologii w Szczecinie, współtwórczyni projektu Arteterapia Warsztaty Szczecin, organizatorką warsztatów dla dzieci, rodziców i nauczycieli, od 8 lat koordynuje działania dla Fundacji Urtica Dzieciom w aspekcie warsztatów plastycznych organizowanych dla dzieci z oddziałów onkologicznych przy Zespole Szkół Szpitalnych w Szczecinie, prowadząca drugą edycję „Słonecznej Galerii Online”, partnerka działań charytatywnych we współpracy z Akademią Przyszłości, pasjonatka interaktywnych książek i kolorowych pomocy dydaktycznych.

Webinarium, które przygotowała Anita jest skierowane do wszystkich zainteresowanych sztuką i jej wpływem na życie, a także do osób lubiących nowatorskie rozwiązania i poszukujących inspiracji dającej możliwość poszerzenia swojego warsztatu pracy. Prowadząca podzieliła się swoim 8-letnim doświadczeniem, dzięki którym uczestnicy poznali nowe sposoby myślenia o zajęciach plastycznych, poznali nietypowe pomoce dydaktyczne, oryginalne rozwiązania metodyczne oraz książkowe inspiracje terapeutyczne.

Uczestnicy webinarium:

  • odkryją ideę arteterapii jako procesu,
  • poznają kreatywne zabawy i ćwiczenia artystyczne z zakresu arteterapii,
  • zobaczą ciekawe rozwiązania i pomysły, dzięki którym wzbogacą własny warsztat pracy,
  • otrzymają gotowe inspiracje plastyczne w odniesieniu do dostępnych w Polsce książek dla dzieci,
  • nauczą się wykorzystywać specyfikę różnych dziedzin arteterapii w odniesieniu do konkretnej potrzeby dydaktyczno-terapeutycznej dziecka.