fbpx
17 września, 2021 W Materiały PDF

Kolorowanka matematyczna PDF – Sensoryczne Liczydło 11-20

Na etapie nauki liczenia bardzo ważne są powtórzenia i ćwiczenie tej umiejętności na różnych przedmiotach, np. licząc jabłka, kasztany, koraliki. Wracanie do tworzenia liczb powinno odbywać się w formie zabawy. Przygotowałam z tej okazji kolorowankę, którą można używać jako kartę pracy bądź w połączeniu z Sensorycznym Liczydłem 11-20.

Dzieci, szczególnie te, które nie mają trudności z małą motoryką, lubią kolorowanki. Mam dla Was połączenie matematyki z rozwojem percepcji wzrokowej i umiejętnościami grafomotorycznymi.

Jeśli macie Sensoryczne Liczydło 11 – 20, dziecko najpierw układa koraliki, a dopiero potem koloruje kolorowankę bądź wylepia ją plasteliną. Dziecko może układać koraliki z podziałem na kolory, bądź w dowolny sposób. Może też najpierw pokolorować kolorowankę, a następnie na jej podstawie ułożyć koraliki na Sensorycznym Liczydle.

Jeśli nie posiadacie Sensorycznego Liczydła 11 – 20, potraktujcie tę kolorowankę jako kartę pracy, którą możecie wykorzystać podczas zajęć z dziećmi. Jest przy tym dużo pracy, kolorów i matematyki.

Pobierz materiały PDF

newsletter image