fbpx
24 maja, 2021 W Materiały PDF

Sensoryczne Liczydło 1-10 – sekwencje [PDF]

Stworzyłam markę produktów pomocy rozwojowych wspierających ideę Sensorycznej Edukacji, czyli edukacji dzieci z dużym udziału ruchu oraz zmysłów. Ważne jest dla mnie nie tylko produkowanie pomocy rozwojowych, ale także pokazywanie Wam, jak wiele mają zastosowań i jak dużo dzięki nim można u dzieci wypracować.

Opracowałam dla Was karty – sekwencje w oparciu o montessoriański zestaw Sensorycznego Liczydła 1 -10. Montessoriański, czyli taki, w którym kolory koralików odpowiadają kolorom w matematyce Montessori:

1 – czerwony
2 – zielony
3 – różowy
4 – żółty
5 – jasny niebieski
6 – fioletowy
7 – biały
8 – brązowy
9 – ciemny niebieski
10 – złoty

Oznacza to, że w zestawie znajduje się 1 czerwony koralik, 2 zielone, 3 różowe, 4 żółte, 5 jasnoniebieskich, 6 fioletowych, 7 białych, 8 brązowych, 9 ciemnoniebieskich i 10 złotych.

 

SEKWENCJE – karty PDF

Karty Sekwencje zostały stworzone do rozwijania zmysłu wzroku, pamięci, koncentracji, prowadzenia ćwiczeń lewopółkulowych, rozwoju małej motoryki i koordynacji wzrokowo-ruchowej.

Zadanie do wykonania jest z pozoru proste: dziecko układa pod liczydłem karty od najkrótszej do najdłuższej (czyli od 1 do 10) i na ich podstawie układa koraliki na liczydle. Odczytywanie kolorów z kart z sekwencjami, zapamiętywanie ich, odszukiwanie w koszyku koralików i układanie to złożona aktywność! W pliku PDF do pobrania znajdują się 3 zestawy sekwencji.

Przygotowanie kart:

  • pobierz i wydrukuj karty w kolorze
  • wytnij i zalaminuj
  • włóż do pudełeczka i połóż obok Sensorycznego Liczydła 1-10

W zależności od tego, kto będzie używał Sensorycznego Liczydła – rodzic czy terapeuta – zastosowanie pomocy rozwojowej będzie różne. Często to podkreślam, że ona celowo jest tak duża, by mogła być używana podczas terapii integracji sensorycznej, terapii ręki, terapii pedagogicznej, pracy z dziećmi z niepełnosprawnościami, zaburzeniami rozwoju. Koraliki mają 2 cm średnicy! Można pracować z nią na podwieszanym sprzęcie, w różnorodnych pozycjach.

 

Sensoryczne Liczydło 1-10 kupisz tutaj!

Pobierz materiały PDF

 

newsletter image