fbpx
30 lipca, 2021 W Materiały PDF

Wzory do wylepiania plasteliną (PDF)

Zestaw kart składa się z 50 wzorów o różnym poziomie trudności i służy do rozwoju umiejętności grafomotorycznych u dzieci. Może być wykorzystywany podczas zajęć z dziećmi w przedszkolu i szkole, podczas terapii ręki, terapii integracji sensorycznej, terapii pedagogicznej. Sprawdzi się także jako element wprowadzający podczas terapii logopedycznej.

Pracując z dziećmi widzę, jak duże znaczenie ma różnorodność, zaskakiwanie i wprowadzanie nowych pomocy do ćwiczenia tej samej umiejętności. Wzory do wylepiania plasteliną to jest mój must have, mam je zawsze przy sobie, ponieważ dzieci je bardzo lubią. Jest duży wybór wzorów i dla wielu jest to bardzo przyjemne zajęcie. W swojej pracy spotykam głównie dzieci z zaburzeniami – kart używają zarówno przedszkolaki jak i młodzież.

Oprócz wylepiania plasteliną, dzieci mogą kolorować karty, dziurkować szpilką, malować farbami i ciastolinami. 10 Sensorycznych Dysków Dotykowych powstało ze wzorów do wylepiania plasteliną. Macie możliwość podwójnej pracy – układania i wylepiania tego samego wzoru z plasteliny na karcie.

  • rozwój małej motoryki
  • precyzja ruchów
  • dysocjacja palców
  • trzymanie się konturu
  • dystrybucja odpowiedniego napięcia mięśni
  • koordynacja wzrokowo-ruchowa

Idealnie nadają się do pracy z wykorzystaniem Sensorycznych Dysków Dytkowych, o czym więcej można przeczytać klikając tutaj. Dyski w różnych zestawach i konfiguracjach do kupienia tutaj.

Od dzisiaj karty PDF: Wzory do wylepiania plasteliną są do pobrania za darmo. Zestaw do samodzielnego wydrukowania. Proszę drukować na grubym papierze, lepiej wtedy się dzieciom wylepia wzory.

 

Pobierz materiały PDF